Veri Kurtarma Hizmeti

Veri kurtarma hizmeti özellikle kurumsal olarak hizmet veren şirketler için çok önemli bir hizmettir. Şirketlerin veya markaların bünyelerinde çok sayıda önemli ve saklanması gereken veriler vardır. Bunlar birçok sebepten dolayı zarar görebilir ve artık kullanılamaz hale gelir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, verilerin kurtarılması için profesyonel destek almaktır. Veri kurtarma işlemi sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Bu işlem yapılırken birçok detaya dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gerekir. Taşkın Bilişim bünyesinde görev alanda uzman ve tecrübeli personelleri ile veri kurtarma işlemlerinin de üstesinden kolaylıkla gelebilmektedir.


Veri Kurtarma Hizmetini Kimler Alabilir?


Veri kurtarma hizmetini aslında kısmen herkes alabilir. Bazı durumlarda kişiler yasal olarak bu hizmeti almaktan alıkoyulabilir. Bu durumu açıklamadan önce sizlere kimler veri kurtarma desteği alabilir açıklamak istiyoruz. Veri kurtarma hizmeti alabilecek kişiler;
• Şirketler ve firmalar kendi verilerini kurtarmak için bu hizmeti alabilirler.
• Hastane, okul gibi kamusal alanlarda yaşanan veri kayıplarında bu destek sağlanır.
• Bireysel olarak insanlar telefon, bilgisayar gibi cihazlarında yaşanan sorunlar
neticesinde yaşanan veri kayıplarını geri getirmek için bu hizmetten yararlanabilirler.
• Çok eski olan kayıt cihazlarından, CD ve kasetlerden verilerini kurtarmak isteyenler bu hizmeti alabilir.
Genel olarak veri kurtarma hizmeti alabilecek olan kişiler böyledir. Bu noktada bilinmesi gereken verilerin size ait olması gerektiğidir. Başka birinin veya şirketin verilerini kurtarmaya, kopyalamaya çalışmak yasal olarak suçtur.


Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma işlemi yaptırmak isteyenlerin mutlaka bu alanda hizmet veren bir firma bulması gerekir. Bu işlemler zaten gelişmiş sistemlerle mümkün olabilen bir işlemdir. Yaşanan sorunun ve verilerin başına gelen olumsuzlukların kapsamına göre ancak sağlıklı bir veri kurtarma işlemi yapılabilir. Bu işlem sırasında verilerin tamamen zarar görmemesi ve kurtarılamayacak hale gelmemesi için ekstra özen gösterilmesi gerekir. Yapılan hatalı bir durum neticesinde veriler, tamamen kaybedilebilir. Bu yüzden kimlerden, nasıl hizmet aldığınız önemli bir detaydır.
Balıkesir veri kurtarma hizmeti için bizlere ulaştığınızda her türlü verinin kurtulması ve tekrar kaydının alınması için elimizden gelenin fazlasını yaptığımızı görebilirsiniz.

İletişim