Hosting ve Domain Kiralama

Hosting ve domain kiralama hizmeti hem bireysel hem de kurumsal kişiler için gerekli bir hizmettir. Aslında bir web sitesinin temelini hosting ve domain oluşturur. Bu bakımdan düşünüldüğünde de bir web sitesi kurulumu için en önemli unsurun bu iki kavram olduğunu söyleyebiliriz. Gerçek ve etkili bir web sitesinin temelini oluşturan bu unsurlar sayesinde sizlere özel bir alan adınız olur ve ayrıca web sitenizde yer alan her şeyin kendine özgü bir depolama alanı mevcut olur. Taşkın Bilişim bireysel ve kurumsal müşterilerine etkin bir şekilde hem hosting hem de domain kiralama konusunda destek olmaktadır.

Hosting ve Domain Nedir?
Hosting ve domain birbirleri ile ilişkili ancak birbirlerinden aynı zamanda farklı iki kavramlardır. İkisinin en önemli ortak noktası bir web sitesinin temellerini oluşturduklarıdır. Bu iki kavramı öncelikle sizlere ayrı ayrı açıklamak ve tam olarak neden bu kadar önemli olduklarını belirtmek istiyoruz.
• Hosting bir web sitesinde yer alan ve yayınlanmak istenen her şeyin bir bilgisayarda tutulmasıdır. Hosting kiralama hizmeti ile birlikte genel olarak kişilere barındırma hizmetleri de sunulmaktadır. Hosting olmadığında kişilerin web sitelerinde paylaşmak istediği resim, video ve içerikler için depolama işlemi mümkün olmayacaktır.
• Domain başka bir ifade ile alan adı bir web sitesinin internetteki adresi ve ismidir.
Yani aslında sizleri ifade eden ve anlatan isimdir. Bir nevi şirket logosu gibi düşünülebilir. Domain kiralama hizmetleri ile web sitenizde kullanacağınız alan adınızı belirli bir süre için kiralayabilirsiniz.


Hosting ve Domain Kiralama Hizmeti

Web sitenizin mükemmel bir alan adına ve sorunsuz çalışmasını sağlayan bir hostinge ihtiyacınız varsa güvenilir bir şirket bulmanız gerekir. Sizlere Balıkesir domain ve hosting firması olarak destek veriyor ve hem istediğiniz alan adına kavuşmanızı hem de hosting desteğini sağlıyoruz. Sorunsuz ve size uygun bir web sitesi istiyorsanız işin temelini sağlam atabilmek için hosting ve domain kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için istediğiniz zaman bizlerle iletişime geçebilir ve sizlere sunmuş olduğumuz daha birçok etkin hizmetten fazlasıyla yararlanabilirsiniz.

İletişim